Faqja kryesore | Regjistrohu Falas | Identifikohuni i Mirëpritur Guest | RSS
Menuja Krysore
kategoritë Neni
    
Shkruani nese keni ndonje Kerkes
200
Kategorit e Kanalit
    
    
Sondazhi Ynë
Cka ju pëlqen më së shumti në faqën tonë
Total of answers: 8
Statstikat e webit

Gjithsej online: 1
Vizitorë: 1
përdoruesit: 0
identifikohuni
Main » Video » My videos

"Stacionet e pastrimit ne udhëtimin për në Xhenet" - Hoxhë Bekir Halimi

00:57:59
Views: 0 Added by: Admin Admin 
Entry description:

Es-Selamu AlejkumStudio D&K Paraqet Ligjëratë FetareTema: "Stacionet e pastrimit ne udhëtimin për në Xhenet"Ligjërues: Hoxhë Bekir HalimiE lusim All-llahun (Subhanehu we te'ala) që të kemi dobi nga keto që dëgjojmë.Në çdo kohë, çdo popull ka personalitetet e veta për të cilat vetë ai popull dëshmon. E kjo është dëshmia më e mirë që meriton hoxha jonë nga Shkupi Bekir Halimi,i lindur më 15 Dhjetor 1971. E që nëse me pak fjalë do ta përshkruanim, nuk do ta tepronim sikur të thonim shkurt: Njeri me dije enciklopedike.Ai është thirrësi i njohur, edukuesi i gjeneratave, njeriu me opus të gjerë të diturive. E si jo mos jetë i këtillë, kur pasi mori bazat e fesë së tij menjëherë pas fillores, në Medresenë e qytetit të Shkupit, në skamje dhe vështirësi iu ças kërkimit të dijes fetare jashtë vendlindjes. Respektvisht, në shtetin e Jordanit, ku e nderoi Zoti të jetë nxënës i njërit prej dijetarëve më të mëdhenj të kohës sonë, Muhamed Nasirudin Albanit, Zoti e mëshiroftë. Privilegj ky, për të cilën ja kanë lakmi dhe i cili prodhon respekt tek të gjithë të zotët e mendjes, pavarësisht nëse e duan hoxhën tonë, apo jo.Për shkak të aktivitetit të tij të pandërprerë dhe përpjekjeve të tij të palodhura në shërbim të Sunetit, ai u bë pre e shumë shpifjeve, mirëpo nuk e ndali asnjëherë aktivitetin e tij. Ai është themelues dhe kryeredaktorë i web-faqes së parë islame dhe autorë e përkthyes i një numri enorm të artikujve që gjenden në të. Ngjashëm, ai ka përkthyer dhe redaktuar një numër të konsiderueshëm të librave fetarë që e pasurojnë biblotekën e libërdashësve në përgjithësi, e të muslimanëve në veçanti. Për të mos përmendur audio ligjeratat me tituj të ndryshëm të cilat janë shumëzuar dhe ndëgjuar shumë, për shkak të elokuencës dhe mënyrës se prezantimit.Bekir Halimi jeton dhe vepron në qytetin e Shkupit. Ai është drejtor i shtëpisë botuese 'Nun' dhe anëtarë i redaksisë së revistës fetare kulturore shkencore 'AlbIslam'. Shquhet për shqipen e tij të pastër, gjuhën elokuente dhe për kulturën e tij të përgjithshme, e që jo rrallëherë ndodh t'i mahnitë edhe ekspertët e fushave përkatëse për të cilat ai flet.ekrem avdiu, bekir halimi, enes goga, mazllam mazllami, jakup hasipi, sadullah bajrami, zekerijah bajrami, shefqet krasniqi, irfan salihu, enes rama, mehdi, albani, kosova, shqip, albanian, shqiperia, shqipni, kosove, uck, kla, stupcat, cima, leci, qumili, adem ramadani, shkurte fejza, shyhrete behluli, prizren, rugova, mitrovica, tetova, adem jashari, peja, prishtina, ferizaj, gjilan, tirana, tirona, humor, komedi, muzik, rap, filma, valle, vajza, potpuri, kange, kenge, kenga, katolik, thyrja e kufirit, shqiptare, ligjerate, debat, ligjerata, islam, xhami, xhamia, hoxhe, hoxhallar, imam, mesxhid, namaz, musliman, hixhab, ilahi, xhenneti, xhehnemi, mesxhid, kosovar, shqiptar, mekke, qabe, hoxha, kosovo, albania, bajram, haxhi, muselem mazllami, , shkup, maqedoni, ferki shala, fal, shqiperi, hixhabi, evropa, mali zi, ulqini, vdekja, biografi, konvertim, kendim, pavarsia, viti i ri, kur'an, drama , arabisht, arabe, nasheeds, movies, anglisht, english, quran , german, maqedonia, bosna, america, canada, arabia , gjermania, zvicrra, austria, shkupi, ferizaji, kacaniku, shkodra , feja islame, kosoves, historia, patriotik, kosovo, gonxhe bojaxhi, nena tereze, mrekulli, arnaut, abdul kader, etnike, kuran, synet, hadith, synnet, durrës, shkodra, kruja, vlora, gjirokastra, korça, saranda, berat, ulqin, xhihad, muxhahid, muxhahedin, albo, albos, bajram, kacanik, unikkatil, iliria, koncert, peje, shqiptaria, shkolla, bloody alboz, gangsta, rapper, pejon, kapeshnica, shqipet, tba, taravi, vushtrri, imam albani, recitim, kuranit, kur'anit, ligjerat, lecture, dove, albislam, ankebut, sure, ajete, falja, namazit, mysliman, muhammed salAllahu alejhi we selem, muhamet, alejhi selam, profet, pejgamber, mjekra, mjekrosh, ilahije, feja, ders, derse, kosov, ibadet, derguari, femra, vdekja, varri, nikab, xhilbab, medina, shqiptarit, allah, all-llah, all-llahu, ekber, akbar, xhenetli, zoti, nje, monoteizëm, ateizëm, krishtërim, krishti, jezusi, islamik, shejtani, dreqi, mashallah, ezon, muhamed, tekbir, studio, shume mire, xhehenem, xhenet, muhammedi, islame, kamera e fshehur, live, derse, shqipetar, pyetje, përgjigje, radio, davet, dawet, drenica, predikim, hadithe, sunet, moter, motra, ramazani, dhulkarnejn ramadani, mazllum, diaspora

Language: Русский
Video runtime: 00:57:59
Author: khalifahklothing
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Login ]
Copyright AdhuroAllahun.at.ua © 2018
Create a free website with uCoz